Florya’da indirimli alışveriş merkezi AVM

Son Güncelleme: 10 Nisan 2015 - 7:20 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

florya da indirimİstanbul Florya’da inşa edilen Koru Florya alışveriş merkezi AVM ikinci defa satışa çıkacak. TOKİ tarafından 5 Marta’ta gercekleşen ilk ihalede alışveriş merkezi AVM ’ye talip çıkmamıştı. İlk ihalede belirlenen 730 milyon muhammen bedel 15 Nisan’da yapılacak olan ihalede 600 milyon liraya geriledi.

Metal Yapı-Arke-Vizyonlife adi ortaklığı tarafından TOKİ işbirliğiyle Bakırköy Florya’da inşa edilen Koru Florya projesinde bulunan alışveriş merkezi tekrardan satışa sunulacak. 5 Mart’ta 730 milyon muhammen bedelle satışa çıkan alışveriş merkezi AVM ’ye talip çıkmamıştı. TOKİ ikinci ihaleyi 15 Nisan’da yapacağını açıkladı . 3 sert ticari alan ve 2 sert otopark olan Koru Florya alışveriş merkezi AVM ’de bu defa muhammen bedel 600 milyon lira olarak açıklandı. İlk ihalesine katılım olmayan alışveriş merkezi AVM ’de TOKİ, 130 milyonluk indirim yapmış oldu. İhale aleni arttırma usulü ile gerçekleşecek.

KAVGA SÜRÜYOR
Koru Florya projesi ortakların arasındaki büyük kavga ile gündeme gelmişti. Projede yola 2010 senesinde Aydınlı, Metal Yapı Konut, Arke ve Vizyonlife ortaklığı ile çıkıldı. Mustafa Keleş’in başkanlığındaki Arke İnşaat’ın yönetimden çıkarılması ile başlayan ve 1 yıldır devam eden hukuki süreç hala bitmedi. Arke İnşaat’ın Bakırköy Belediyesi’ne açtığı ilk ruhsat iptal davası olumsuz sonuçlandı. Arke İnşaat, ortakların projeden daire alanlardan izin almadan alışveriş merkezi AVM alanında inşaatı arttırıp, sosyal alanları azalttığı iddia ediyor.Tapuda alışveriş merkezi AVM ’nin 2 kat olmasına rağmen 3 kat yapıldığını, otoparkın ise 1 kat azaltıldığını açıklayan Arke İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in, Bakırköy Belediyesi’ne açtığı ikinci dava 3 Şubat’ta sonuçlandı ve yürütmenin durdurulmasına karar verildi. İskân alınıp, tamamlanan bir projede yürütmeyi durdurma kararı olmayacağını ifade eden Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurması, söz konusu kararın 35 daire için olduğunu, projenin tamamını etkilemediğini belirtmişti. Proje ruhsatının iptal bulunmadığı plan tadilatı için yürütmeyi durdurma kararı çıktığını ifade eden TOKİ yetkilileri davada yan olmadıklarını bildirmişti . Proje ile ilgili hukuki süreç devam ediyor.
Florya’da indirimli alışveriş merkezi AVM
Kaynak: hurriyet

Florya’da indirimli alışveriş merkezi AVM ile Benzer Yazılar:

10 Nisan 2015 Saat : 7:20

Florya’da indirimli alışveriş merkezi AVM Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–