Finans merkezine TOKİ nizamı

Son Güncelleme: 20 Ekim 2011 - 1:27 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Finans Merkezi’nde (İFM) her kamu bankasının kendi binasını farklı mimaride yapmasına izin vermedi.

TOKİ Başkanı Haluk Karabel, İFM’de yer alacak kamu bankaları ve üst kurulların binalarının hepsinin aynı mimar tarafından Osmanlı ve Selçuklu mimarisine göre projelendirileceğini söyledi.

Haluk Karabel, bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası’nın İFM’deki binalarının ortak mimari ile inşa edilmesi için mimarla anlaşma yapmaya hazırlandıklarını belirtti.

Tüm binaların Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden özellikler taşıyacağını bildiren Karabel Finans Merkezi’nin içinde sağlık merkezi, eğitim, spor tesisleri ve diğer sosyal aktivite alanlarının da yer alacağını anlattı. Karabel, mimari proje çalışmasının yaklaşık 1.5 yıl süreceğini, inşaata da projenin bitmesinin ardından başlanacağını açıkladı.

Karabel, kimisinde 35-40 kilometre yol inşa etmek zorunda kaldıkları karakol yapımının zor şartlarda devam ettiğini, rakımları genellikle yüksek olduğu için inşaat sezonunun da kısa olduğunu vurguladı.

 

Finans merkezine TOKİ nizamı ile Benzer Yazılar:

20 Ekim 2011 Saat : 1:27

Finans merkezine TOKİ nizamı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–