Faizleri Düşürün Konutta Patlama Olur

Son Güncelleme: 4 Ağustos 2016 - 4:47 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

recep tayyipCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, bankalara çağrıda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi
“Ben diyorum ki konut alımlarında özellikle devlet ve özel sektör bankaları lütfen şu faiz oranlarını yıllık şöyle 9’a doğru çekiversinler. Ya kaybetmezsiniz ya. Sinyaller geliyor.
Şimdi asıl bu dönemdir aslolan. Burada eğer yıllık faiz oranlarını şöyle 10’un altında, tek haneli rakamlara, sanayicilerimiz için, rakam vermeyeyim, oranları çok daha aşağıya çekip sürümden kazanmalarını isteriz.
Hangi banka kendi öz sermayesi ile çalışıyor. Hepsi milletin parası ile çalışıyor. Böyle bir adım var.
OLMAZ YA, BU ZULÜMDÜR
Dolayısıyla, sürümden kazanın. Dünyaya bak, Japonya eksi faiz. Amerika’ya geliyorsun sıfır virgüllerle çalışıyor. Avrupa’ya geliyorsun, işte 1, 2. Bize ne oluyor arkadaş, 8,5, 9, 10…
Komisyonlarını koyduğun zaman 15, 16, buralara gidiyor. Olmaz ya, bu zulümdür. Olmaz.

Dün Emlak Konut’a sordum, ‘Ne alemde’ dedim. Verdiği cevap çok enteresandı. ‘Şu anda yoğun bir konut satışımız var’ dediler. 600 milyon girişi olan bir konut satışı yapmış. Biraz düşürünce kendinden de bazı indirimler yaptı ve hemen konut satışları patladı.”

Faizleri Düşürün Konutta Patlama Olur ile Benzer Yazılar:

4 Ağustos 2016 Saat : 4:47

Faizleri Düşürün Konutta Patlama Olur Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–