Erken Ödeme Fırsatı İndirim Kampanyası 21 Kasım’da Başlıyor

Son Güncelleme: 8 Aralık 2011 - 2:44 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

0 Paylaşımlar

İDARE TARAFINDAN 2010 YILI SONUNA KADAR SATIŞLARI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ KONUT VE İŞYERLERİ İÇİN 21 Kasım 2011 TARİHİNDEN İTİBAREN İNDİRİM UYGULAMASI BAŞLATILACAKTIR.

 TOKİ tarafından satışları 2010 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksidi 2010 yılı sonuna kadar başlamış geri ödemeleri halihazırda devam eden (vadesi 12 aydan daha az kalan projeler kampanya dışında tutulmak suretiyle) konut ve işyerlerinin borç bakiyelerinin kapatılmasında indirim kampanyası düzenlenmiştir.

 Söz konusu indirim kampanyası kapsamında;

 Konut ve işyeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 21 Kasım – 19 Aralık 2011 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştiren Bankaya başvurmak suretiyle peşin veya 3 ay vadeli (aylık eşit taksitler halinde) olarak kapatabileceklerdir.

 Borç bakiyesinin peşin olarakkapatılması durumunda  %20,    3 ay vadeli, eşit taksitli olarak kapatılması durumunda %17 oranlarında indirim imkanından yararlanabileceklerdir.Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarda söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacaktır.

 Alıcıların başvuru tarihi itibarıyla ödemekle yükümlü oldukları taksitlerini yatırmış olmaları gerekmektedir. Bu çerçevede, 21 Kasım, 19 Aralık 2011 tarihleri arasında başvuruda bulunanlar Kasım 2011 taksitlerini yatıracaklardır.

 Kampanya kapsamına alınan Projelerdeki 2010 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksidi 2010 yılı sonuna kadar başlamış geri ödemeleri halihazırda devam eden konut ve işyeri alıcıları (vadesi 12 aydan daha az kalan konut ve işyerleri hariç) borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde ilgili bankalardan konut kredisi kullanabileceklerdir.

Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı Projeleri İndirim Kampanyasına Dahil Değildir. 

http://www.toki.gov.tr/

Erken Ödeme Fırsatı İndirim Kampanyası 21 Kasım’da Başlıyor ile Benzer Yazılar:

8 Aralık 2011 Saat : 2:44

Erken Ödeme Fırsatı İndirim Kampanyası 21 Kasım’da Başlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Toki Silivri Konut Satışı ------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–