Emlak Konut depreme dayanıklı konutlar üretiyor

Son Güncelleme: 18 Ağustos 2015 - 8:39 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

murat kurum 1Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,yaptığı açıklamada Emlak Konut’un ürettiği konutların depreme dayanıklı olduğunu söyledi.

Murat Kurum: Emlak Konut depreme dayanıklı konutlar üretiyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kentsel dönüşüm çalışmalarında bulunuyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Hükümetimizin hazırlayıp yürürlüğe soktuğu ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ kapsamında kentsel dönüşümün hukuki altyapısı çok önemli ölçüde hazırlanmış oldu. Biz Emlak Konut olarak gerek doğrudan yerinde dönüşüm yaparak ve gerekse depreme karşı dayanıaklı konutlar üreterek ülkemizin sağlıklı konut stokuna katkıda bulunuyoruz” dedi.
Kentsel dönüşümü sadece depreme dayanıklı konut üretimi olarak görmediklerini anlatan Kurum, şöyle devam etti: “Yeşil alanı, sosyal donatıları, eğitim ve kültürel alanlar ile birçok projemizde etrafında parkları olan yaşam alanları üretmeye çalışıyoruz. 2003 yılından bugüne kadar geliştirdiğimiz 60’dan fazla projede ve 100 bini aşkın bağımsız bölümde bu kriterleri dikkate alarak çalışma yapmaya gayret ettik. Halen Emlak Konut’un 10 milyon metrekarenin üzerinde arsa stoğu bulunuyor. Şimdiye kadar geliştirdiğimiz tüm projelerimizde ilkelerimize sadık kalmaya çalıştık ve onbinlerce konut geliştirdiğimizi de dikkate alırsanız, insan odaklı modern şehirciliğe yaptığımız olumlu katkı ortadadır.”

Emlak Konut depreme dayanıklı konutlar üretiyor ile Benzer Yazılar:

18 Ağustos 2015 Saat : 8:39

Emlak Konut depreme dayanıklı konutlar üretiyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–