Batışehir satış rekoru kırdı

Son Güncelleme: 9 Aralık 2011 - 11:39 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Bağcılar’da Ege Yapı tarafından yapılan Batışehir projesi ekim ayında 149 konut satışıyla Emlak Konut GYO projeleri arasında satış rekoru kırdı. Mütekabiliyet yasasının kaldırılacağı açıklamlarının ardından Irak, Suudi Arabistan Azerbaycan gibi ülkelerden 27 yabancı projede daire sahibi oldu.

Ege Yapı‘nın Bağcılar’da yaptığı 3 bin 123 adet konut, şehir oteli, ofis, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı bulunan Batışehir projesi, ekim ayında 149 konut satışıyla 81 milyon 699 lira hasılat elde ederek Emlak Konut GYO projeleri arasında ay bazında hasılat sıralamasında ilk sırada yer aldı. Projede satışa çıktıkları ağustostan bu yana toplam 1.150 konut sattıklarını kaydeden Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Bu satıştan toplam 360 milyon lira hasılat elde ettik. Batışehir’de ikinci etapta kampanya başlattık. Yılsonuna kadar geçerli olacak kampanyada yüzde bir peşinat ve sıfır faiz oranları ile konut satışına başladık. Kampanyayla 250 konut satmayı ve 100 milyon lira ciro elde etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

KÖRFEZ’DE SATIŞ OFİSİ AÇACAK
Kabadayı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın mütekabiliyet (karşılıklılık) esasına bakılmaksızın yabancıya gayrimenkul satışı yapılabilmesinin önünü açacak yasanın çıkacağını açıklamasının ardından Suriye, Yemen, Irak, Sudan, Azerbaycan ve Arabistan’dan 27 kişi Batışehir projesinden daire aldığını dile getirdi. Yasanın kalkması durumunda satışların patlayabileceğini ve ekonominin çok önemli bir ivme kazanacağını dile getiren Kabadayı, özellikle Körfez’dekilerin gözünün Türkiye’de olduğunu ifade eden Kabadayı, “Gelip örnek dairelerimizi geziyorlar. Tercihleri ağırlıklı olarak 3+1. Dört körfez ülkesinde satış ofisi kurmak için çalışmalarımıza başladık. Satış pazarlama konusunda bu ülkelerde yerel ortaklarla çalışacağız” diye konuştu.

Suudi ortak geliyor
İnanç Kabadayı, Suudi Arabistan’dan inşaat sektörünün yanı sıra diğer sektörlerde de yatırımı olan büyük bir grupla ortaklık anlaşması imzalayacakları açıklayarak, “Prensipte anlaştık, 1 hafta içinde sözleşmeyi imzalayacağız” dedi. Kabadayı, bu ortakla ilk olarak yaklaşık 120 milyon dolarlık yatırımla 30 bin metrekarelik rezidans projesine başlayacağız. Bu projemiz Kartal da yükselecek. Hemen projenin çalışmalarına başlayıp, önümüzdeki sene sonbaharla beraber bu projeyi portföyümüze ekleyeceğiz. Ortağımızla Anadolu yakasında büyük ölçekli kentsel dönüşüm projeleri ile ilgileniyoruz” dedi. İnanç Kabadayı, Kartal’da İz Park adında bir ofis projesine de başlayacaklarını dile getirerek, “Şu an tasarım aşamasında olan ve yılbaşında inşaatına başlayacağımız İz Park 4 bloktan oluşacak. Kartal’da Titanic Otel’in yanında E-5’e cepheli A Plus ofis projesinin dizayn çalışmaları tamamlandı ve ruhsat çalışmaları devam ediyor. Proje, 24 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak. 120 metrekareden 800 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde ofis alanlarının yer alacağı İz Park, 24 ay içinde tamamlanacak” dedi.

Batışehir satış rekoru kırdı ile Benzer Yazılar:

9 Aralık 2011 Saat : 11:39

Batışehir satış rekoru kırdı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Toki Silivri Konut Satışı ------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–