Bahçeşehir göleti TBMM gündeminde

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2015 - 2:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir göletCHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Hürriyet’in gündeme getirdiği İstanbul Bahçeşehir’de bulunan gölet alanının satışını TBMM gündemine taşıdı.

İstanbul Bahçeşehir’deki gölet alanının ihale ile satışa çıkması tartışmalarını TBMM’ye taşıyan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle çeşitli sorular yöneltti. Yarkadaş, Bahçeşehir’deki gölet çevresini yapılaşmaya açan Başakşehir Belediyesi’nin ihaleyi verdiği firmanın “gölet alanına dükkân, 2 yıl önce aldığı yan parsele ise konut yapacağı” hususunu gündeme getirerek; “İlgili firmanın 2 yıl önce göletin yan parselini, daha sonrada da belediyeden gölet alanının ihalesini alarak konut ve işyeri yapmaya başlaması bir tesadüf müdür? Yoksa bu yöntem önceden planlanmış “adrese teslim” bir ihale yöntemi midir?” diye sordu.

Bahçeşehir’de gölet çevresini yapılaşmaya açan arsa satışı ihalesi 9 Nisan’da Resmi Gazete’de ilanla duyurulmuş, Başakşehir Belediyesi açıklamasında 607 ada 2,5,6,7,8,9 ve 10 sayılı parsellerin hasılat paylaşım modeliyle satışa çıkardığını duyurdu. 24 Nisan’da yapılan ihalesi 103 milyon TL teklifle Atmaca Grup kazandı.

Bahçeşehir göleti TBMM gündeminde ile Benzer Yazılar:

17 Ağustos 2015 Saat : 2:06

Bahçeşehir göleti TBMM gündeminde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–