Avrupark Bahçekent %80 prim

Son Güncelleme: 9 Nisan 2015 - 7:53 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Avrupark Bahçekent yatırımBahçekent’te 500 milyon liralık yatırımla hayata geçecek Avrupark Bahçekent projesi 2.400 TL metrekare fiyatıyla satışa sunuluyor. Hayat Park’ın yanında yer alan projede yatırımcıya yüzde 80 kazanç vadediyor.

İstanbul’un Avrupa yakasına kurulan Yenişehir’in merkezinde yer alan Bahçekent’te, 1394 konut ve 86 ticari birimden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa ediliyor. Cihan İnşaat ve Konut Yapı işbirliğinde, Emlak Konut GYO güvencesiyle yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Avrupark Bahçekent, cumartesi günü ortalama 2400 TL metrekare fiyatıyla satışa çıkacak. Kanal İstanbul, üçüncü havalimanı, üçüncü köprü, dev şehir hastanesi gibi mega projelere yakın konumda hayata geçecek projenin özel okullar ve sağlık alanları ile her kitleye hitap edecek bir bölgede yer aldığını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Burada 6 bin 500 bağımsız bölümün ihalesini yaptık ve inşasına başladık. Bunu toplamda 10 bin bağımsız bölüme çıkaracağız. Burada 40-50 bin nüfus öngörüyoruz” dedi. Kurum, Emlak Konut olarak hem Bahçekent’te 160 dönümlük, hem de Başakşehir Kayaşehir’de 270 dönümlük şehir park yaptıklarını sözlerine ekledi.

5500 ÖN TALEP GELDİ

Bosphorus City, İstanbul Sarayları, İstanbul Vizyon Kent gibi bililen projeleri taahhüt işi olarak hayata geçiren Cihan İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala ise, “Ortalama 2400 TL metrekare fiyatıyla satışa sunulacak projeden ev alanlar inşaat bittiğinde yüzde 80 kazanmış olacak” dedi. Projenin talep toplama döneminde yoğun ilgi gördüğünü ve 5 bin 500 talep aldıklarını ifade eden Pala, teslim tarihini ise Mayıs 2018 olarak açıkladı. Pala, yüzde 80’i yeşil alana ayrılan projedeki dairelerin dev şehir parkı Hayat Park manzarasına sahip olacağını belirtti.

İlk çeyrekte hedefleri aştık

Murat Kurum, Emlak Konut’un yatırımlarını büyüterek devam ettirdiğini belirterek, “3.7 milyon metrekare arsa yatırımı yaptık. Değeri 5 milyar liralık yeni arsa aldık” dedi. Emlak Konut’un 2014 yılında 954 milyon lira kâr ettiğini belirten Kurum, “Bu yılın ilk çeyreğinde 1 milyar liralık hedef ve 1.500 bağımsız bölüm öngörüyorduk. Öngörüyü aşarak 2 bin 100 adet bağımsız bölüm sattık” diye konuştu.

Avrupark Bahçekent %80 prim ile Benzer Yazılar:

9 Nisan 2015 Saat : 7:53

Avrupark Bahçekent %80 prim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–