Ahmet Davutoğlu’ndan Ucuz Konut Müjdesi

Son Güncelleme: 21 Mayıs 2015 - 10:51 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

ucuz konut müjdeBaşbakan Davutoğlu dün önce 8.920 kişinin atamasının yapıldığı törene katıldı. Ardından Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda müjdeleri sıraladı:TOKİ başta emekliler olmak üzere dar gelirliler için 200 bin yeni konut yapacak. Aylık taksit 250 lira, vade 240 ay olacak. ? Tarımsal kooperatiflerin bütün borçları ertelenecek. BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Şehit yakınları ve gaziler için iş kurası” törenine katıldı. Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla noter huzurunda çekilen kura sonucunda 4 bin 682’si engelli, 3 bin 163’ü sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler ve bin 75’i şehit yakını, gazi, gazi yakını ve vazife malulleri olmak üzere toplam 8 bin 920 dezavantajlı vatandaş ataması yapıldı.

SON BİR YILDA 11 BİNİ GEÇTİ

Törende konuşan Başbakan Davutoğlu, 1.075 şehit ve gazi yakınına daha kurayla iş imkanı sağlayacaklarını, son bir yıl içerisinde üçüncü kez şehit ve gazi yakınlarının iş kura çekimi yapıldığını hatırlatarak, 22 Temmuz’da 3 bin 521, ekim ayında, 2 bin 360, 17 Mart’ta 4 bin 435, toplamda 10 bin 722 şehit ve gazi yakınını işe yerleştirdiklerini bildirdi.

İŞ ALANI GENİŞLEYECEK

Davutoğlu şu mesajları verdi: ? Kamuda bugüne kadar 1 milyon 464 bin atama gerçekleştirdik. Bütçe imkanlarının sınırlarını zorlayarak verimli ve üretken bir şekilde ne gerekiyorsa yapacağız. Kamuda istihdam alanlarını genişleteceğiz. ? Şimdiye kadar atanan şehit ve gazi yakınlarının yüzde 70’i 1995’ten bu yana, yüzde 79’u ise AK Parti döneminde atandı. ? Şu ana kadar 37 bin engelliye iş imkanı tanındı.

TÜSİAD hesap versin

Başbakan Davutoğlu, muhalefetin uçuk vaatleri karşısında sessiz kalan TÜSİAD’a da yüklendi: TÜSİAD’a buradan çağrıda bulunuyorum, her fırsatta hükümeti eleştirmek için açıklama yapıyor, çıksınlar istatistiksel hesap versinler; asgari ücret 1500 lira olursa kaç işyeri kapanır, asgari ücret 5 bin lira olursa açık işyeri kalır mı? Perde gerisinden muhalefet partilerine destek vermek değil, çıksınlar açıkça destek versinler. TÜSİAD çıksın ben ‘Kılıçdaroğlu’nun görüşünü destekliyorum’, asgari ücret 1500 lira olsun desin.”

250 TL taksitle 200 bin konut

TOKİ’de yeni bir hamle başlatacaklarını, geçmişte 631 bin konut inşa eden TOKİ’nin, 200 bin yeni konut projesini hayata geçireceğini aktaran Davutoğlu, dar gelirlilere hitap etmek üzere 75 metrekarelik mimarı olarak en uygun
şekilde üretilen konutların şimdi 240 ay vadeyle ve sadece 250 lira taksitle hizmete sunulacağını ifade etti. Davutoğlu, “200 bin konutla başta emeklilerimiz olmak üzere konut ihtiyacını tümüyle karşılayacağız” dedi.

Tarımsal kooperatiflerin borçları ertelenecek

Davutoğlu’nun müjdelerinden çiftçi de payını aldı: “Tarımsal kooperatiflerin bütün borçları ertelenecek ve yeniden yapılandırılacak. Tarımsal sulama ve sulama birliklerinin elektrik borçlarını yapılandıracağız. Damlama sulama yapanların elektrik fiyatlarını da 2015 yıl sonu itibarıyla mevcut tarımsal sulama fiyatlarının altına çekiyoruz. Seracılık faaliyetlerini 2015 sonundan itibaren tarımsal sulama tarifesi kapsamına alıp sulama ve elektrik maliyetlerini düşürüyoruz. 42 ilimiz AB desteğinden yararlanıyordu, 39 ilimizi de bütçeden biz karşılayacağız ve aynı kriterler geçerli olacak. Bu 1 milyar liraya yakın bir destek demektir. Eski serası olanların seralarını yenilemesi ve büyütmesi için faizsiz kredi veya hibe programı oluşturuyoruz.. Geçen yıl 1.5 lira olan yaş çay alım fiyatı yüzde 13 artışla 1,70 liraya çıkarılıyor.

BÜYÜK HEYECAN

Şehit yakınları, Gaziler ve Engelli vatandaşlar için iş kurası töreni ATO Kongre Merkezi’nde yapıldı. Başbakan Davutoğlu konuşmasını tamamladıktan sonra, butona basarak ilk atamaları gerçekleştirdi. Kurada ismi çıkanlar sevinç yaşadı.

Ahmet Davutoğlu’ndan Ucuz Konut Müjdesi ile Benzer Yazılar:

21 Mayıs 2015 Saat : 10:51

Ahmet Davutoğlu’ndan Ucuz Konut Müjdesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–