3. köprü İstanbul’u yeşillendirecek

Son Güncelleme: 6 Haziran 2012 - 8:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

erdoğan bayraktarÇevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ”3. Boğaz Köprüsü’nün Türkiye için elzem olduğunu belirterek, aynı zamanda İstanbul’un yeşilini de artıracağını vurguladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ”3. Boğaz Köprüsü’nün Türkiye için elzem olduğunu belirterek, aynı zamanda İstanbul’un yeşilini de artıracağını vurguladı.

Bayraktar, Koç Üniversitesi’nde ”Dünya Çevre Günü’nde Kentsel Dönüşüm ve İstanbul” konulu panelde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Depremülkesi olduğunu, Türkiye’nin konut stokunu tabi sınav olan depremin test ettiğini söyledi.

Türkiye’de 20 milyon konut stokunun 5 milyonundan biraz fazlasının son 9 yılda yapıldığını ve depreme dayanıklı binalar olduğunu ifade eden Bayraktar, ”Geri kalan 15 milyona yakın konutun 6,5-7 milyonu hem Deprem aksı üzerinde hem de depreme dayanıksız yapılar” dedi.

Kemerburgaz’da kömür alanı olan çukurlar bulunduğunu, bunların göl olduğunu söyleyen Bayraktar, bunların İstanbul’a kazandırılacağını, yeşillendirilip orman haline getirileceğini belirtti.

3. Boğaz Köprüsünün Türkiye için elzem olduğunu ifade eden Bayraktar, ”Türkiye’ye ekonomik bakımdan çok ciddi katkı sağlayacak ve İstanbul’un yeşilini de artıracak. 3. Boğaz Köprüsü’nün olumsuzluklarının yanında çok fazla olması gereken tarafı var. Buradaki yol ne kadar orman alanından geçecekse en az iki katı yeni orman oluşturmak zorundayız” diye konuştu.

A.A

3. köprü İstanbul’u yeşillendirecek ile Benzer Yazılar:

6 Haziran 2012 Saat : 8:10

3. köprü İstanbul’u yeşillendirecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–