2071 yılına kadar İstanbul’un su sorunu yok

Son Güncelleme: 30 Nisan 2015 - 8:25 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

su sorunuOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Kırklareli’nde düzenlenen 19 tesisin temel atma ve 6 tesisin açılış merasimine iştirak etti.Merasimde konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde Yıldız Dağları’nı delerek İstanbul’a su götürdüklerini söyledi.

Güzel hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini anlatan Prof. Dr. Eroğlu, “Türkiye’de muhteşem hizmetlere imza atılıyor. 12-13 yıl öncesini düşünürseniz, Türkiye’nin hali neydi, nereden nereye geldi. Film şeridini geriye sararak bir düşünün. 2002’de dövizimiz yoktu, Merkez Bankası tamamen boşalmıştı. Memur maaşlarının ödenebilmesi için gidilmedik kapı kalmadı. Paramızın yanında altı sıfır vardı. Bu bize yakışır mı? Hançer yarası gibi bir sızı meydana getiriyordu. Allah’a şükür hükümetimiz paradan altı sıfırı atarak, değerli bir para haline getirdi” ifadelerini kullandı.

Kırklareli’nin geçmişte unutulmuş bir şehir olduğunu kaydeden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yolu, barajı, sulama tesisleri, hastaneleri olmayan bir kenti yaşanabilir bir şehir haline getirdiklerini vurguladı.

Milleti severek hizmet ettiklerine ve projeler ürettiklerine işaret eden Prof. Dr. Eroğlu, tüm vatandaşlarla gönül bağı kurmaya çalıştıklarını belirtti. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, her şey millet için” anlayışıyla çalıştıklarını bildiren Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bakanlığı döneminde sadece 100 milyardan fazla yatırım yaptıklarını aktardı.

“İstanbul’un 2071 yılına kadar suyu var”

Dolu dizgin yatırımlar yaptıklarını bildiren Prof. Dr. Eroğlu, şimdiye kadar 278 baraj, bin 500 dere ıslahı, 77 şehrin su ihtiyacını karşılayacak tesisler inşa ettiklerini söyledi. İzmir’in daha önceden arsenikli su içtiğini ifade eden Prof. Dr. Eroğlu, “İstanbul’da günü kurtaracak su yoktu. Şimdi diyoruz, 2071 yılına kadar İstanbul’un suyu var Allah’a şükür. Sulamada büyük bir hamleye başladık. Sulama olmadan yeteri kadar ürün almak mümkün değil. Yatırımlarımız ile Trakya’da bir destan yazacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Biz sözümüzün eriyiz. TRAGEP inşallah muhteşem şekilde tamamlanacak. TRAGEP’i anlatmaya kalksam sabaha kadar zaman yetmez. Yaparsak biz yaparız çünkü bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Başka bir muhalefetin buraya bir çivi çakma şansı yok. Yolu da barajı da göleti de sulama tesisini de hastaneleri de biz yaparız” şeklinde konuştu.

2071 yılına kadar İstanbul’un su sorunu yok ile Benzer Yazılar:

30 Nisan 2015 Saat : 8:25

2071 yılına kadar İstanbul’un su sorunu yok Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–